IT Arena 2020 – на безпечній відстані від монітору

16 Жовтня, 2020

Одна з найбільших технологічних подій країни та Східної Європи IT Arena 2020 відбулась у новому форматі комбінація онлайну та офлайну, робота на супершвидкості, адаптація до нових викликів та більше 4 тисяч учасників зі всього світу. IT Arena відбулась незважаючи ні нащо, проте, поставила таке ж питання кожному наскільки всі ми готові до змін та нових викликів?

Глядачі і більшість спікерів IT Arena цього року приєднувались до конференції із затишку власних домівок чи офісів. Кожен відвідувач мав доступ до події одразу з двох девайсів мобільного й десктопу та міг вільно перемикатись між усіма доповідями конференції, ставити запитання, спілкуватись з іншими відвідувачами, тощо. Загалом на онлайн платформі IT Arena зареєструвались 4076 користувачів. Вони отримали 78 годин курованого контенту від 88 спікерів з 4-х континентів. 93 компанії вже скористались функціоналом B2B метчмейкінгу на платформі.

Онлайн формат зробив подію ще глобальнішою завдяки розширеній географії відвідувачів та ще потужнішому лайнапу спікерів з усього світу. “IT Arena 2020 представила провідні уми світу, які поділились своїми унікальними інсайтами та ідеями щодо того, як підприємці та організації в технологічній екосистемі можуть бути більш конкурентоспроможними”, зазначив Метью Вайз, СЕО & співзасновник Archipelo та модератор Business Track першого дня.

Важко переоцінити ті інсайти, які отримали слухачі від спікерів з компаній світових технологічних гігантів, таких як Tesla, Formula 1, BMW Group, Facebook, NVIDIA, Google, Vimeo Enterprise, Atlassian, Klarna, SAP, Sixt. Також були представлені топові компанії українського походження, які успішно роблять світову експансію. Серед них MacPaw, Reface, Sigma Software, DataRobot, Softserve, N-iX, Intellias, Exadel, Luxoft, Poster та інші. Вже 7 років поспіль IT Arena займається промоцією українських технологічних розробок, талантів та інновацій на глобальній арені. Так, компанія переможець Startup Competition 2018 Liki24 нещодавно отримала 5 млн доларів інвестицій для розвитку бізнесу у Польщі, а попередньо ще 1 млн доларів  від української групи інвесторів. Антон Аврінський, СЕО Liki24 виступив на Startup-потоці із доповіддю “Як перемога в конкурсі стартапів IT Arena допомогла Liki24.com зібрати понад 5 мільйонів доларів, зрости в 6 разів у 2019 році та працювати в двох країнах”.

Про що говорили на IT Arena 2020 

3-х денний марафон доповідей на конференції розгортався навколо головного питання “Що стане наступним великим проривом у майбутньому?”. Майбутнє неможливе без гнучкості та розуміння не тільки технологій, а й людей – їхніх потреб, цінностей. “Одним з викликів майбутнього може стати різновид Тесту Тюринга, де нам буде потрібно відрізнити людей від машин”, – зазначила Юлія Пасов, Senior Data Scientist, Sixt.

“COVID-19 прискорив цифрову трансформацію у всьому світі. Якщо у 2019 ще залишились сфери, які намагались ігнорувати інновації, у 2020 це стало абсолютно неможливим. На цьогорічній IT Arena говорили про дуже глобальні тенденції: як виглядатиме робоче місце, контент й державне управління майбутнього, про глокалізацію, свободу програмного забезпечення, фінансові моделі для стартапів, deep learning та штучний інтелект”, розповідає Степан Веселовський, СЕО Львівського ІТ Кластеру, головного організатора IT Arena.

“Майбутнє вже тут і воно примушує нас до інновацій. Ми вже виходимо за рамки традиційного електронного навчання на базі відео. Віддалене навчання стає більш колаборативним та гейміфікованим”, Кен Санді з університету Берклі про дистанційне навчання та його майбутнє.

Олаф Прайснер, Vice President UX Design, Luxoft має більше довгострокове бачення: Розвиток автопілотних автомобілів займе певний час, оскільки необхідна відповідна інфраструктура. Але, у 20-річній перспективі, особистий автомобіль зможе забирати нас після вечірки та відвозити додому.

Елізабет Черчіль, Director UX, Google підсумовує: Технології завжди будуть з нами, але я хочу, щоб в центрі технологій була людина. Технології повинні бути доступними в широкому сенсі цього слова. В індустрії існують певні стандарти доступності технологій, але я хочу щоб ми підняли планку цих стандартів та почали думати не про користувачів, а про різні типи поведінки, які ми враховуємо в дизайн-процесі. Якщо ми зможемо зробити технології більш людяними, більш прихильними до людей, та доступнішими, тоді ми створимо кращий світ.

Що пітчать українські стартапи у 2020

Більше сотні українських стартапів подали заявки на участь у Startup Competition 2020. До фіналу пройшли 39 команд, які хочуть вирішити найактуальніші проблеми світу як то підтримка фермерів, боротьба з комахами, перетворення води на санітайзер, допомога людям з біполярним розладом, цифрове самообслуговування в ресторанах. Загальний призовий фонд змагання сягнув 120 тисяч доларів.

Переможцем IT Arena Startup Competition 2020 та власником головного призу 10 000 доларів від CRDF Global & IT Arena став харківський стартап Tradomatic. Це онлайн-платформа для агробізнесу, яка допомагає фермерам продавати врожай, купувати сировину, отримувати фінансування та швидше купувати/продавати землю, узгоджуючи запити з покупцями та дистриб’юторами. Друге місце посів хардверний стартап IOON, компактний пристрій, який перетворює звичайну воду на санітайзер за лічені секунди. Команда отримала 6 000 доларів від CRDF Global та багато інших призів. Третій приз 5 000 доларів та 6-місячне членство в Sigma Software Lab дісталися ORTY Restaurant Management. ORTY це рішення, яке дозволяє ресторанам швидко запустити цифрове самообслуговування.

IT Arena в онлайн форматі промайнула із перевищенням швидкості, майже так само стрімко, як змінюється світ навколо нас. Нам не залишається нічого іншого, як приймати ці зміни та адаптовуватись до них. Keep Running (Продовжуй бігти) головний меседж, який залишає IT Arena 2020 кожному для того, щоб подумати і приготуватись, адже попереду ще багато змін. 

Зустрінемось у 2021 році.

Дякуємо всім партнерам події IT Arena 2020: Організатор: Lviv IT Cluster; Ексклюзивні партнери: SoftServe, Raiffeisen Bank Aval, Colonnade, Audi, Invest in Lviv, Kyivstar, Business Finland, Vector Software, USAID, DTEK, RIEL, Embassy of Canada to Ukraine; Золоті партнери: Export Promotion Office of Ukraine, Avenga, Exadel, Bjet, Sigma Software, Intellias, EveryMatrix, DataRobot, IQOS, Luxoft, N-iX, GlobalLogic, JustAnswer, Coworking Platforma, ClickUp; Головний медіапартнер: Forbes; Tech Lounge Partner: Hennessy