Мед-тех, освіта та рішення для творців відеоконтенту: під час IT Arena 2022 оголосили переможців Startup Competition
Одна з ключових тех-подій України IT Arena 2022, попри війну, вдев’яте зібрала в одному місці представників ІТ, бізнесу, влади, експертів із кіберзахисту, діджиталізації та керівників найбільших волонтерських фондів для того, щоб підтримати Україну в непростий час та вже зараз закладати основи для відбудови країни після перемоги. Це вкрай важко уявити без молодих талантів, які приносять в тех-сферу інноваційні та свіжі рішення, які трансформують країну. Саме таких сміливців вкотре зібрав Startup Competition, який відбувся під час IT Arena 2022.
Пітчинги з укриття та визначення фіналістів
З 70 команд, які цьогоріч подали заявки, 28 пройшли до півфіналу Startup Competition. Загальний призовий фонд змагання склав $340 000. Впродовж двох днів команди презентували свої ідеї журі. Пітчинги півфіналістів проходили на території креативного простору !Fest Republic. Завдяки облаштованому укриттю, повітряні тривоги не завадили пітчингу ідей конкурсантів. Цьогорічні стартапи були сфокусовані на освітніх та медичних технологіях, розробках для творців відеоконтенту та маркетологів. Також до півфіналу Startup Competition увійшли додатки для знайомств, оптимізації робочого часу та ділових взаємин.
“Startup Сompetition під час IТ Arena 2022 продемонстрував, що команди з medtech та edtech, які домінували серед представників інших індустрій, презентують все більш глобальні ідеї. Вкотре відзначу фокус на трекшн. Та найбільш важливим цього року вважаю вміння адаптуватись до нових умов і попри все працювати при дуже високих рівнях ризику та невизначеності”, – зазначає Іван Дмитрасевич, CEO Startup Depot. Lviv Business Incubator.
Перший день Startup Сompetition завершився відбором десяти команд, які пройшли у фінал та змагалися за головний приз під час другого дня IТ Arena 2022 на сцені Львівської опери. Розробки фіналістів зосереджені на вирішенні технологічних і гуманітарних проблем. П’ять із десяти команд зосередилися на медичних технологічних рішеннях.
Оцінювали проєкти конкурсантів: Дмитро Кузьменко, CEO UVCA, Йоакім Лекер, генеральний партнер Acrobator Ventures, Рамон Вігдор, генеральний партнер та співзасновник Acrobator Ventures, Андрій Зінчук, засновник і головний парнер ZAS Ventures та Леон Подобєдов, головний парнер hi5 Ventures.
WRAP, Knopka, Nanit Robot – переможці Startup Сompetition
Головний приз у $20 000 та перше місце здобула команда WRAP, яка родом зі Львова. Компанія розробила веб-застосунок для відеопродакшну, який автоматизує процес підготовки до зйомок. Кілька місяців перед конкурсом команда повністю перейшла на роботу над проєктом і працювала без будь-якої винагороди. Стефан не приховує, що це був дуже виснажливий період, особливо психологічно.
“Перемога у Startup Competition – це велика моральна підтримка, перш за все. Ця перемога точно зарядила нас на рік вперед. Крім того, ми познайомилися з крутими інвесторами. І вже мали кілька важливих розмов з венчурними фондами та ангелами. Виграні кошти ми спрямуємо на оформлення юридичних деталей, оплату роботи розробника та поточних підписок, які використуємо для проєкту”, – розповідає Стефан Скоропадський, СРО WRAP.
Друге місце з призовим фондом у $18 000 посів стартап Knopka. Це розробка, яка допомагає медперсоналу та пацієнтові завжди бути на зв’язку. Knopka вже працює в декількох лікарнях України та Польщі.
“Для нас перемога на Startup Competition – це насамперед визнання, що роки безперестанної роботи були оцінені не тільки нашими клієнтами, а також і спільнотою підприємців та інвесторів. Весь грант ми спрямовуємо на презентацію нашого продукту на найважливішій медичній події року – виставці MEDICA в Дюссельдорфі. Завдяки гранту ми зможемо оформити потужний стенд. Перемога в Startup Competition це потужна підтримка і шанс залучити велику кількість клієнтів та партнерів”, – зазначає Іван Осадчий, СЕО Knopka.
Навчальний стартап для розвитку креативності та інженерних навичок для дітей та дорослих Nanit Robot здобув третє місце та приз у $15 000.
“Кожне наше досягнення додає мотивації продовжувати розвиток продукту. Ми бачимо, що наше рішення може здійснити революцію у сфері навчання. Завдяки призовому фонду, доукомплектуємо нашу лабораторію необхідним обладнанням, частину суми витратимо на виробництво. Також маємо запрошення на кілька міжнародних подій, де презентуватимемо продукт світу”, – розповідає засновник стартапу Влад Котов.
Член журі, інвестор Рамон Вігдор відзначає стійкість українських молодих стартапів.
“В Україні багато талантів. Незважаючи на війну, вони все ще прагнуть створювати чудові речі. Іноді їм потрібна допомога з рекламою або реалістичнішим ставленням до тех-складової. Але я бачу хороший потенціал і з нетерпінням чекаю нових стартапів наступного року”, – Рамон Вігдор, генеральний партнер і співзасновник Acrobator Ventures.
Йоакім Лакер – ще один член журі додає, що сьогодні як ніколи важливо підтримувати стартапи. Підтримка від західних фондів не повинна припинятися, вважає Йоакім. Його фонд свого часу інвестував в український стартап Respeecher.
“Технології – довгострокова корисна стихія. Зараз ми бачимо першу хвилю успішних компаній, які творять прорив у тех-світі. Навіть під час війни ці люди, ці компанії здатні вирішувати проблеми, які не обмежені кордонами”, – Йоакім Лакер, генеральний партнер Acrobator Ventures.
Крім офіційних партнерів змагань, приватні інвестори щороку відвідують IT Arena. GetOrder, один із стартапів-учасників вже оголосив про залучення ангельських інвестицій від Олександра Ремінного, GM of Marketplace компанії UiPath. Міжнародні інвестори також зацікавлені в українських командах. “Один цікавий тренд, який я бачу цього року – все більше стартапів зацікавлені в суспільно важливих проєктах. Наприклад, Donor.ua, Knopka…Кілька стартапів фокусуються саме на здоров’ї та суспільстві. Мені це подобається”, – ділиться враженнями Матіас Екльоф, серійний підприємець та засновник Hype Ventures.
Крім того, партнери Startup Competition відзначили призами інших фіналістів. Усі команди, які пройши у фінал отримали ваучери по $25 000 кожен на сервіси Аmazon Web Services та годину консультацій від httpool. UVCA надав інформаційну та менторську підтримку командам SOLAR PLEX, OptySun, Scally, INPUT SOFT та WRAP. Парнер змагання Dеmium відзначив команду DonorUA та надав можливість команді працювати протягом 3-х місяців в одному з хабів по всій Європі. Місто обирає сама команда. hi5 Ventures надали менторський супровід та доступ до нетворку профільних експертів фонду команді WRAP. Sigma Software Labs забезпечила команду INPUT SOFT робочими місцями на 6 місяців в офісі Sigma Software у Києві. Парнер Polish-Ukrainian Startup Brige також надав пів року безкоштовного доступу до коворкінгу для стартапу Nanit Robot. Команди DonorUA та Chameleon Age також отримали можливість пів року користуватися простором Unit.City – партнера Startup Competition 2022.
Startup Competition 2022 висловлює подяку парнерам: CRDF Global, USF, Amazon Web Services, UVCA, Unit.City, Polish-Ukrainian Startup Bridge, Sigma Software Labs, hi5 Ventures, Dеmium, та Reactor.ua.