Українсько-естонський стартап у сфері ШІ для дронів BaBayte OÜ залучив інвестиції зі США
Українсько-естонський стартап BaBayte OÜ залучив інвестиції від американського фонду Green Flag Ventures для розвитку своєї технології захисту безпілотників на основі штучного інтелекту. Раніше стартап привернув увагу інвесторів на IT Arena 2025 Startup Competition, де посів друге місце в defense категорії. Представники Green Flag Ventures входили до складу журі, після чого розпочали процес due diligence, який зрештою завершився інвестицією.
BaBayte розробляє бортовий модуль штучного інтелекту, який дозволяє дронам виявляти загрози та автономно виконувати маневри ухилення в реальному часі. Система аналізує траєкторії перехоплення та реагує без участі оператора, вирішуючи зростаючу проблему вразливості сучасних безпілотних систем.
«Кожен дрон в арсеналах світу стикається з однією і тією ж проблемою: у момент запуску він стає ціллю. Перехоплюючі дрони, FPV, кінетичні системи протидії БПЛА. Середовище загроз розвивається швидше, ніж самі платформи. І зараз більшість дронів взагалі не мають можливостей для самозахисту. Babayte змінює це», — зазначив Джастін Зіф, співзасновник і партнер Green Flag Ventures.
Компанію у 2024 році заснував Роман Карпенко. BaBayte спеціалізується на технологіях протидії безпілотним системам. Її флагманський продукт BabAI поєднує електрооптичні та інфрачервоні сенсори для виявлення загроз, зокрема дронів-перехоплювачів і FPV-апаратів, забезпечуючи повністю автономну реакцію без використання хмарних сервісів.
Green Flag Ventures інвестує у стартапи на ранніх стадіях у сферах кібербезпеки, dual-use технологій, AI/ML та фінтеху. BaBayte планує спрямувати залучені кошти на подальший розвиток своїх рішень і масштабування систем захисту дронів на базі штучного інтелекту.
Придбайте квиток Early Bird – заощаджуйте до 350$