IT Arena 2023: найцікавіші мітапи третього дня
50 мітапів, понад 70 спікерів та 15 різних локацій у самому серці Львова. Усе це про третій день наймасштабнішої англомовної конференції України ІT Arena. Після двох днів насичених доповідями та панельними дискусіями від найкращих фахівців – представників українських та світових компаній, учасники та гості події перемістяться з основних локацій до найвідоміших кафе, ресторанів та пабів Львова. Там на них чекатимуть мітапи та воркшопи. Широкий спектр тем, пов’язаних з бізнесом, розробкою продуктів, технологіями та стартапами, дозволить кожному обрати ту подію, яка найкраще відповідає їхнім інтересам.
Уперше такий формат на IT Arena запропонували у 2017 році. Він є унікальним серед технологічних конференцій. Головна ідея – урізноманітнити досвід відвідувачів та дати їм можливість відчути неповторну атмосферу старого міста. Чотири роки поспіль мітапи третього дня були однією з улюблених родзинок відвідувачів IT Arena. У минулому році від цього формату довелося відмовитися через початок повномасштабної війни. Цьогоріч, врахувавши усі безпекові моменти, оригінальний формат повертається з новими темами та цікавими спікерами.
Протидія воєнній агресії
Цьогорічна IT Arena відбудеться на тлі другого року повномасштабної війни, яку розв’язала росія. Відтак, ціла низка мітапів буде присвячена боротьбі проти агресора, як на полі бою, так і в інформаційному просторі. Про розвиток українського defense tech говоритимуть представники кластера для розвитку військових технологій в Україні Brave1, благодійного фонду Сергія Притули та ГО “Військова школа “Боривітер”.
На іншій локації фахівці найбільшої OSINT-аґенції в Україні “Molfar” розкажуть про досвід кіберспротиву російській агресії на реальних кейсах. Зокрема, поділяться тим, як Molfar за допомогою фото та відео знайшли базу окупантів та що сталось згодом.
А команди LetsData та Львівського медіафоруму на реальних прикладах досліджень покажуть, як за допомогою інструментів штучного інтелекту можна ідентифікувати, аналізувати й спростовувати пропаганду та дезінформацію.
Штучний інтелект
До слова, про штучний інтелект дискутуватимуть і на інших мітапах. І це не дивно, адже у 2023, після запуску інтелектуального асистента ChatGPT, про ШІ почали говорити не лише профільні спеціалісти. Компанія N-іХ на мітапі “Генеративний штучний інтелект: як змусити зло діяти відповідально?” міркуватиме про те, як змусити LLM генерувати ввічливі, безпечні та інклюзивні відповіді.
Якщо ж вам цікаво більше дізнатися про ML, завітайте на подію до SQUAD. Андрій Бойчук, Research Engineer з більш ніж 10 річним досвідом розповість про основні етапи проєктів ML та чому ви повинні дбати про їхній життєвий цикл.
Бізнес, продажі та вихід на нові ринки
З викликами повномасштабної війни зіткнулися усі українські IT-компанії. Більшості вдалося оптимізувати свої процеси та відновити бізнес-активність вже у травні 2022 року. Водночас пошук нових клієнтів став справжнім викликом. На вокршопі від Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України» та Асоціації «IT Ukraine» говоритимуть про різні джерела пошуку нових клієнтів та партнерів задля підвищення чистого прибутку ІТ-компанії.
Активні бойові дії на території України спонукали бізнес відкривати нові офіси за кордоном. Згідно з IT Research Resilience, 26% СЕО IT-компаній розповіли, що уже минулоріч планували відкривати офіси в інших країнах. Досвідом виходу на ринок Латинської Америки поділиться компанія SoftServe.
Технології, розвиток продукту та стартапи
Для тих, хто мріє, планує або вже розвиває власний продукт також заплановані кілька подій. Компанія LinkUp Studio проведе панельну дискусію про еволюцію управління продуктом. Організатори обіцяють, після мітапу ви дізнаєтеся, як створити продукти, які не зазнають невдачі.
Не пропустіть також зустріч засновників стартапів з американсько-польським фондом SMOK Ventures та американсько-бразильським фондом Niu Ventures, яку організовує Techosystem. На учасників чекає панельна дискусія та speed-networking, у якому будуть брати участь представники SMOK Ventures та Niu Ventures. Для засновників стартапів це можливість не тільки розширити свій нетворкінг та познайомитися з цікавими українськими проєктами, а й запітчити свою ідею фондам.
Медіа та PR
У 2023 році на IT Arena також пройде серія подій для представників медіа, маркетологів та усіх, хто займається комунікаціями в ІТ. Який він бренд України та української тех-галузі у світі? Як нас сприймають роботодавці, експерти та жителі інших країн? Як війна позначилась на сприйнятті ІТ-потенціалу України у світі? Відповіді на ці та інші питання шукайте на мітапі від команди BRAND UKRAINE.
Не пропустіть також подію від команди PR Army. Її керівниця, Юлія Петрик розкаже про інструменти для автоматизації PR: як працювати з електронною поштою, моніторингом ЗМІ та аналізувати наративи.
Освіта
Освітня команда спільноти Кластера вже понад 7 років працює над модернізацією тех-освіти у Львові та має чим поділитись. На відвідувачів чекає дві панельні дискусії: перша присвячена менторству, зокрема студентів, як неочевидній запоруці успіху компанії. На дискусії говоритимуть про те, як науково-дослідним центрам перетворити міста на тех-хаб, щоб шлях від студентського проєкту до DeepTech-стартапу став легким та реальним.
А оцінити те, на що здатні українські студенти можна буде на події від Стартап-інкубатора YEP. На цьому мітапі шість стартапів, заснованих студентами, представлять свої продукти у справжньому стартап-батлі. Вони не тільки отримають фідбек від журі для бусту стартапу, але й позмагаються за поїздку на Slush — одну з найбільших бізнес-конференцій в Європі, що заснована студентами.
Щоби потрапити на будь-який мітап, потрібно бути учасником ІТ Арени і мати квиток на конференцію, а також зареєструватися на окрему подію напередодні. За посиланням можна переглянути програму мітапів, під кожним з яких є реєстраційна форма.