Рейчел Сіблі: “Технологія – це особисте. Вона розповідає історію”

Менш ніж за 10 днів IT Arena 2017 збере одних з найперспективніших світових підприємців, інвесторів та керівників провідних світових брендів. Дозвольте представити вам ще одного чудового спікера, який виступить на сцені стадіону “Арена Львів”. Ми поспілкувалися з Рейчел Сіблі, віце-президентом компанії Leap Motion. Дізнайтеся більше про її погляд на технології, зв’язок між танцями та VR/AR, а також про її особистий досвід як жінки в технологіях.
Ви писали, що “технології не є зовнішніми по відношенню до нас. Вони є продовженням нас; їхня природа повинна бути не лише нашою відповідальністю, але й бажаним викликом”. Як ви бачите, як технології змінюють наше життя?
Технології – це не більше і не менше, ніж продовження нас самих. Парові двигуни розширили наші можливості ефективного швидкісного пересування. Біфокальні лінзи розширили наші можливості чітко бачити зблизька і здалеку. Мобільні телефони розширили наші можливості спілкування, а також, щораз більше, обчислень і навчання. Віртуальна та доповнена реальність розширили наші можливості маніпулювати інформацією та знаннями, а також проектувати себе у нові світи, які ми самі собі уявляємо.
Кожен продукт є результатом культури, яка його створює. І якщо цей продукт є успішним, він формує культуру. І цикл повторюється.
Чи покоління дітей, вихованих на пасивному спогляданні мультиплікаційних драм, що розгорталися на телеекранах, призвело до більш пасивної участі в політичному процесі, коли ці діти стали дорослими? Чи “селфі-покоління”, виховане соціальними мережами, що пропагують наші особисті фотографії, думки та “лайки”, сприяє поширенню “я-центризму” в широких масштабах?
Одне ми знаємо напевно: наші бажання, потреби, допитливість, можливості та політ фантазії є місцем народження технологій – і вони, в свою чергу, формуються під впливом технологій.
Технології інтимні. Технологія особиста. Вона розповідає історію. Нашу історію. І настав час, щоб ми почали брати на себе відповідальність за цю історію.
Так, технології змінюють наш спосіб життя. Але це стара історія – вона була правдивою відтоді, як ми вперше стукнули кремінні камінці, щоб викресати вогонь.
Я б хотів перефокусувати розмову не на те, як технології формують нас (це постійна тенденція протягом всієї історії людства), а на те, як ми колективно формуємо технології. Тому що сьогодні, з появою великих даних і машинного навчання, ми всі є співтворцями наших технологічних продуктів.
Настав час взяти на себе відповідальність за це на особистому та суспільному рівні.
Я вірю, що ми можемо це зробити. Протягом всієї історії наш вид показав, що ми здатні до масштабного, метарівневого, складного системного мислення. Ось чому ми пишемо трактати про права людини. Ось чому ми створюємо програми з переробки сміття. Ось чому ми об’єднуємося по всьому світу навколо цілей сталого розвитку ООН.
Настав час звернути цей об’єктив – дуже особистий об’єктив – на те, як ми використовуємо наші технології кожного дня. З кожним лайком, твітом і реченням, які ви відправляєте в хмару, які цінності ви закріплюєте в машинах, які зараз навчаються у вас? Ви створюєте цінності інклюзії та відкритого діалогу чи мови ненависті та групового мислення? Як каже мій добрий друг і експерт зі штучного інтелекту Де Кай, як ви виховуєте своїх дітей зі штучним інтелектом?
Від хореографії та мистецтва до технологій і віртуальної реальності. Як і чому ви опинилися в сфері технологій?
Кілька тижнів тому я розмірковував на цю тему за сніданком зі старим другом. Він – інженер-програміст і танцюрист; ми познайомилися багато років тому на професійній танцювальній сцені, ще до того, як я прийшов у технологічну індустрію.
“Ти можеш повірити, що я опинився в техніці?!” жартома засміявся я. “Після професійної кар’єри в танці, мистецтві, усному та письмовому перекладі, UX-дизайні, сторітелінгу, акторстві… якби ти сказав мені 10 років тому, що технології та бізнес будуть найцікавішою роботою, якою я займатимуся, я б подумала, що ти збожеволів”.
“Для мене це має сенс, – сказав мій друг, змовницьки посміхаючись над своєю тарілкою яєчні. “Особливо тепер, коли ти працюєш у просторі доповненої та віртуальної реальності.
“Що ти маєш на увазі?” недовірливо запитала я.
“Рейчел, ти першопроходець і шукач пригод у душі. Ти не можеш не піти туди, де є дракони. Сьогодні всі краї на географічних картах замальовані. У морі більше немає міфічних чудовиськ, до яких можна дістатися морською подорожжю. Тепер пригоди лежать деінде. І найшвидший квиток до великих пригод нашого часу – через технології. Ось чому ви тут”.
Який наступний крок для VR/AR в освіті? Як VR/AR може трансформувати освіту?
Уявіть, що ви можете грати з планетою. Запускайте її в космос, відстежуйте її орбіту навколо зірки. Дізнатися про пори року, Золоту зону, сонячні затемнення, припливи і відпливи. А може, ви хочете вивчати квантову механіку – відчути, як руйнуються хвильові функції, або фізично взаємодіяти з речами, які можуть бути частинками і хвилями водночас. Все це абстрактні поняття, які можна зробити фізичними. Віртуальна реальність може зробити ці предмети доступними і дозволити учням отримати більш інтуїтивне розуміння фізики, математики, біології, хімії та інших дисциплін.
Одним з найбільших бар’єрів на шляху до цього наступного кроку для VR/AR в освіті були форм-фактори та можливості гарнітур першого покоління. Ми стоїмо на порозі великих змін, каталізатором яких стане мобільна віртуальна реальність другого покоління, яка подолає багато обмежень, що заважали VR/AR досягти масового впровадження. Ці гарнітури будуть повністю портативними, потужними і здатними відстежувати голову і руки в 3D-просторі без необхідності ігрових комп’ютерів, зовнішніх датчиків, ручних контролерів або довгих шнурів.
Який ваш досвід роботи з “жінками в технологіях”? І що б ви хотіли бачити по-іншому? Поділіться порадою?
Я палкий прихильник різноманітності, інклюзії та розширення прав і можливостей. Насправді, це одна з основних причин, чому я так наполегливо працюю у своїй кар’єрі. Я хочу показати, що можливо для молодих жінок, які, як і я, ніколи не уявляли собі професійної кар’єри в галузі технологій. І, що ще важливіше, я хочу мати можливість змінити ситуацію на краще для тих, кого несправедливо зневажають через упередженість. І справа не лише в тому, що системи гендерного гноблення працюють у багатьох площинах.
Для мене протистояння утискам та упередженням починається з того, щоб бути автентичною на робочому місці. Майте сміливість бути справжніми. Будьте чесними. Бути собою. Я знаю так багато жінок, які страждають від синдрому самозванця (і я часом теж!). Визнайте, що ваш унікальний погляд, досвід, навички, таланти і вміння – це ваша додана вартість.
Я б порекомендувала кожному провести ґрунтовне дослідження щодо гендерних упереджень у техніці ведення переговорів. Навчившись готуватись і розробляти стратегію з урахуванням гендерних упереджень, ви зможете вести переговори більш ефективно, а ці переговори – ділові угоди, про підвищення зарплати тощо – можуть мати величезний вплив на вашу кар’єру.
Нарешті, нещодавно я стала співавтором маніфесту про різноманітність, опублікованого VentureBeat, який пропонує поради про те, як бути лідером у сфері різноманітності, інклюзивності та креативності.
Рейчел розповість 30 вересня о 12:30 про те, як взаємодія з віртуальною реальністю трансформує охорону здоров’я для пацієнтів та лікарів у залі для прес-конференцій на стадіоні “Арена Львів” на тему “Достукатися і достукатися: як взаємодія з віртуальною реальністю трансформує охорону здоров’я для пацієнтів та лікарів”.
Придбайте квиток Early Bird – заощаджуйте до 350$
