Як розвивають свої стартапи переможці IT Arena Startup Competition 2019-2023

5 Червня, 2024

Перемоги у відомих стартап-конкурсах, співпраця зі Збройними Силами України, використання розробок на саміті G20 – досягнення випускників Startup Competition змушують пишатися українськими талантами. У цій статті ми розповімо про вражаючі шляхи переможців Startup Competition 2019-2023 років.

Переможець 2023 року – S.Lab

Що це: стартап пропонує повністю позбавитися від пінопласту й замінити його на  еко-пакування з грибів і конопель. Крім того, вони виготовляють меблі з цих матеріалів. У той час як пінопласт взагалі не підлягає переробці,  пакування S.Lab – органічний продукт, який розкладається лише 30 днів. 

У 2023 році: S.Lab став переможцем Startup Competition, отримавши $10,000 від IT Arena. Також команда отримала інвестиції від трьох різних фондів: $100,000 від ZAS Ventures, $10,000 від бізнес-ангела Саші Ремінного та €100,000 від Vesna Capital.

Згодом S.Lab здобув перше місце в категорії Pre-seed на Startup Nights Winterthur Pitching Competition, найбільшій стартап-події в Швейцарії. Вони увійшли до топ-10 найкращих стартапів на конкурсі PITCH від Web Summit. Forbes Ukraine назвав S.Lab одним із 25 найперспективніших стартапів, які мають хороші шанси дорости до мільярдної капіталізації до 2030 року, а Український фонд стартапів визнав його стартапом року. Крім того, команда виграла Green Alley Award, єдиний у Європі стартап-приз, призначений спеціально для циркулярної економіки. 

Зараз: співзасновниця та СЕО S.Lab Юлія Білецька стала першою українкою, яка отримала престижну премію Women Innovators від Європейського інституту інновацій та технологій, перемігши в категорії Female Leadership. Крім того, S.Lab увійшов до числа 50 найперспективніших стартапів на Fifty Founders Battle – щорічному конкурсі пітчів TechChill.

Переможець 2023 року в категорії defense-tech – HIMERA

Що це: тактична система зв’язку для оборонних сил з компактними радіостанціями.

У 2023 році: як найкращий стартап у своїй категорії, команда отримала $10,000.

Зараз: Команда HIMERA уклала ексклюзивну дистриб’юторську угоду з американською компанією Reticulate Micro, яка спеціалізується на забезпеченні захищеного зв’язку. Компанія буде постачальником тактичних захищених систем зв’язку HIMERA G1 Pro у США, і співпрацюватиме з іншими закордонними замовниками.

Крім того, Himera оголосила про залучення $525 000 інвестицій. Ці кошти підуть на нарощування виробництва та пришвидшення випуску нових якісніших версій продукції, що поставляються Збройним Силам України.

Переможець 2022 року – WRAP

Що це: додаток, який автоматизує процеси відеопродакшену.

У 2022 році: команда здобула перше місце та головний приз у $20 000 від IT Arena, CRDF та USF.

Зараз: СЕО WRAP Стефан Скоропадський зазначив, що команда призупинила діяльність на невизначений термін. Вони планують відновити роботу над майбутніми проєктами після війни.

Переможець 2021 року – Mosqitter

Що це: стартап розробляє унікальні ґаджети, які будь-хто може встановити у своєму дворі, щоб створити безпечне та комфортне середовище без комарів у радіусі п’ятдесяти метрів.

У 2021 році: команда Mosqitter виграла перше місце, отримавши приз $20,000.

Зараз: компанії вдалося реалізувати 1000 пристроїв, 20 з яких були використані на саміті G20, що проходив 9-10 вересня в Індії. Того ж року стартап був прийнятий до програми акселератора Techstars San Diego за підтримки Державного університету Сан-Дієго. У вересні Mosqitter залучив $200,000 від Lviv’s Angel One Fund.

Загалом Mosqitter залучив $980,000 і планує стільки ж, щоб закрити раунд фінансування. Ці кошти призначені для виходу на американський ринок, запуску нового продукту Mosqitter mini та старту закордонного виробництва. Хоча багато компонентів наразі постачаються з України, Mosqitter працює над мексиканською локацією, аби налагодити постачання до США.

Ольга Дячук, співзасновниця та операційна директорка Mosqitter, представляла проєкт на Entrepreneurial Showcase на 2024 Economic Outlook Summit, організованому Іст-Страудсбурзьким університетом.

Переможець 2020 року – Tradomatic

Що це: онлайн-платформа для агробізнесу. Tradomatic допомагає швидше продавати агрокультури, купувати засоби виробництва, залучати фінансування, купувати/продавати землю, зв’язуючи фермерів з покупцями та дистриб’юторами.

У 2020 році: команда виграла головний приз $10,000 від CDRF Global та IT Arena, а також річне членство в Platforma Coworking, а також менторство та доступ до спільноти Rockstart.

Зараз: у 2021 році Tradomatic викупила партнерська компанія Barva Invest, яка вже була стабільним лідером ринку агро консультацій. Команда на чолі з новим СЕО Юрієм Гаврилюком вирішила перевести сервіс від чат-ботів у Viber та Telegram до веб-формату. Одним із сервісів є карта, на якій можна дивитися ціни купівлі-продажу агропродукції. А замість Росії на карті – Східно-Сибірський океан.  

Команда планує запустити персональні кабінети, щоб учасники могли самі вводити ціни на продукцію. Згодом розробники додадуть на карту ціну за логістику і морський фрахт. Серед цілей – зібрати максимальну кількість даних на максимальній площі, щоб створити з цього аналітику, яку могли б використовувати і великі компанії, і маленькі фермери. Вони планують масштабувати сервіс на Європу і Латинську Америку. 

Нещодавно команда потрапила в YEP акселератор і вже пройшла в другий етап.

Переможець 2019 року – Legal Nodes

Що це: сервіс, який допомагає клієнтам автоматизовувати юридичну роботу та зменшити витрати, які були б витрачені на штатних юристів. Клієнти обирають потрібну юридичну послугу через платформу, а віртуальний асистент зв’язує їх з юридичним експертом.

У 2019 році: окрім $10,000 від CRDF Global та IT Arena, стартап отримав сертифікат на програму акселерації від Sector X, грант на подорож від Cardpay та річне членство для всієї команди в Platforma Coworking.

Зараз: Legal Nodes увійшли до п’ятірки фіналістів Fifty Founders Battle на конференції TechChill 2024, що проходила у Ризі, Латвія. Також їх обрали для програми Google for Startups Accelerator: Women Founders. 

Засновники Legal Nodes Маргарита Сівакова, 29 років, та Максим Малюк, 29 років, увійшли до списку Forbes “30 Under 30 Europe”. У 2022 році Маргарита потрапляла в український список “30 до 30”.  

Якщо ви хочете взяти участь у Startup Competition, але ще не подали заявку, поспішайте. Кінцевий термін подачі заявки – 6 червня. Більше деталей тут. Розпочніть фантастичне майбутнє свого стартапу на IT Arena 2024.