Як зустріч на IT Arena привела до створення фінсько-української компанії, що інвестує в defense tech
IT Arena сприяє новим можливостям, ідеям та партнерствам. Члени журі минулорічного Startup Competition об’єдналися, щоб створити Double Tap Investments, інвестиційну компанію, що фокусується на українських defense tech інноваціях. Цьогоріч вони мають зобов’язання інвестувати $100 000 на IT Arena. Ми поспілкувалися зі співзасновниками компанії: Мікко-Пекка Ханскі, спікером та членом журі IT Arena 2023; Яном-Еріком Сааріненом, членом журі IT Arena 2023; та Олесем Худобою, який координував журі defense tech стартапів зі сторони Brave1 Defense Tech Cluster. Вони розповіли про діяльність компанії та плани на майбутнє.
Як ви вирішили створити команду? Чи знали ви одне одного раніше?
Ми були знайомі, але на IT Arena 2023 зрозуміли, що потрібно об’єднати зусилля. Наші сильні сторони доповнюють одна одну. Як нещодавно описало нас одне фінське видання, ми “команда мрії”.
Які основні цілі Double Tap Investments?
Ми створили компанію, щоб допомогти Україні виграти війну за допомогою масштабування та розвитку українських defense tech стартапів. Окрім цього, ми прагнемо сприяти міцному зв’язку між фінською оборонною екосистемою та українськими інноваціями, а також створити цінність для засновників українських стартапів, партнерів та інвесторів Double Tap Investments.
В які проєкти ви вже інвестували і в які збираєтеся?
Наразі у нашому портфоліо є одна платформа для інтеграції розвідувальних даних, і ми плануємо інвестувати в два-три defense tech стартапи до кінця 2024 року.
Опишіть процес інвестування в defense tech стартапи
Ми дотримуємося таких етапів:
- Дослідження українських defense tech стартапів у тісній співпраці з ключовими стейкхолдерами екосистеми
- Зустрічі з засновниками та обговорення їхнього бачення
- Валідація технології, бізнес-моделі та масштабованості
- Проведення due diligence та переговорів щодо умов інвестування
- Здійснення інвестицій
- Розробка бізнес-плану та стратегії реалізації для портфельної компанії
Багато інвесторів вагаються інвестувати в defense tech. Чому ви вирішили це зробити?
Оборонний сектор має критичне значення в Україні та інших країнах світу, включно з Фінляндію. Ми ніколи не очікували, що це буде легко. Війна – це нелегко, інвестувати в нові та інноваційні defense tech рішення теж нелегко. Однак, роблячи це, навчаючись та знаходячи найкращі рішення, ми допоможемо Україні виграти війну і створимо цінність для засновників стартапів, спільнот навколо них та інвесторів.
Які існують помилкові уявлення про інвестування в український defense tech сектор?
Багато інвесторів вважають, що інвестувати в українські стартапи оборонних технологій неможливо через бізнес-домен, ризики, прозорість тощо. Це нелегко, але це – можливо.
Чи плануєте ви залучати нових інвесторів до своєї інвестиційної компанії?
Можливо, пізніше цього року або на початку 2025 року, тому що є значний інтерес, особливо серед заможних фінів та сімейних офісів. Вони вважають, що підтримка українських оборонних технологій є найефективнішим способом допомогти Україні досягти перемоги в асиметричній війні. Адже, як ми всі знаємо, Фінляндія та Україна мають спільного ворога.
Наразі ми прагнемо працювати з обмеженим числом партнерів-однодумців, які поділяють наші цінності. Усі наші інвестори – громадяни Фінляндії. Оскільки ми не традиційний фонд, і всі партнери входять до інвестиційного комітету, кожного партнера обираємо ретельно.
Яку пораду ви б дали інвесторам перед IT Arena?
Усім інвесторам необхідно встановити зв’язки з засновниками стартапів та іншими інвесторами перед подією.
Які ваші плани напередодні Startup Competition 2024?
Double Tap Investments має зобов’язання інвестувати $100 000 на Startup Competition 2024. Ми з нетерпінням очікуємо зустрічі з командами стартапів на IT Arena.
Ось деякі ключові якості, які Double Tap Investments шукає в стартапах, а також питання до них:
Виявлення проблем: Як ви визначаєте проблеми в оборонній промисловості, особливо в контексті потреб Збройних Сил України? Як ваша команда відслідковує останні інновації? Що робить ваш підхід унікальним?
Амбіції та мотивація команди: Наскільки амбітна та мотивована ваша команда? Що вас мотивує до успіху? Чи володієте ви якостями, необхідними для досягнення визначних результатів у вашій конкретній ніші defense tech?
Розуміння ринку та точки розвитку: Чи має ваша команда чітке розуміння ринку? Які ваші ключові точки розвитку? Якщо ми інвестуємо у ваш стартап, як ви будете використовувати кошти для їх досягнення?