ChatGPT: 5 незвичайних способів використання штучного інтелекту

30 Серпня, 2023

Починаючи з кінця 2022 року, ChatGPT підкорює світ: люди прагнуть автоматизувати своє життя та роботу з його допомогою. Маркетологи запускають креативні кампанії, а уряди співпрацюють з чатом для збереження мов.

ChatGPT може допомогти з багатьма робочими та особистими завданнями, починаючи від перекладу текстів, написання коду, а також швидких відповідей на будь-які запитання, які у вас виникають. Цей ШІ-інструмент може також дещо зовсім неочікуване. Наприклад, розпланувати ваш раціон на тиждень, допомогти вивчати іноземні мови, аналізувати настрій будь-якого тексту, складати сценарії фільмів і навіть писати музику. У статті розповімо, як саме ChatGPT це робить. 

Планування поживного раціону 

Хочете привести себе у форму, схуднути чи просто почати правильно харчуватися? ChatGPT прийде вам на допомогу. Щоб отримати план харчування зі смачними та різноманітними стравами, просто попросіть про це чат-бот і надайте йому якомога більше деталей: ваші улюблені страви, бюджетні обмеження, бажаний час приготування та інші найбільш конкретні побажання. 

Наприклад, ми попросили ChatGPT скласти тижневий план харчування для українки з рецептами приготування страв. Для цього подали максимально деталізований запит чат-боту, а також вказали свою локацію, оскільки ціни в різних країнах світу відрізняються.

Отже, ми вказали:

 • кількість днів для складання раціону;
 • скільки інгредієнтів має бути у кожній страві; 
 • які з них обов’язкові, а які треба виключити;
 • бюджетне обмеження у потрібній валюті;
 • час для приготування; 
 • кухні яких країн цікавлять; 
 • місце проживання. 

Також ми попросили ChatGPT додати рецепти та список покупок з орієнтовною вартістю. 

ChatGPT запропонував нам різноманітні, смачні та недорогі страви, які легко приготувати вдома. Однак, ми отримали тільки по одному рецепту на день.

Ось частина списку продуктів та підрахунок їх приблизної ціни. Кількість продуктів чат-бот не вказав ‒ необхідно розрахувати самостійно. Також бачимо, що чат надав ціни на категорію, а не окремо на кожен продукт.  Разом з тим, він попереджує, що ціни можуть коливатися залежно від магазину та бренду. Важливо, що ви можете також вказати бажану валюту, в якій ваш ШІ-помічник відображатиме ціни.

Одна жінка розповіла в TikTok, що чат-бот склав для неї семиденний план харчування, щоб підтримувати гормональний фон при ендометріозі. Багато блогерів підтверджують, що ChatGPT може значно спростити процес планування меню на тиждень.

Проте будьте обережні. ChatGPT може давати небезпечні та неперевірені поради щодо харчування. Під час оцінки  згенерованих ботом планів харчування для поширених раціонів, професійні експерти виявили кілька суттєвих “червоних прапорців”, і жоден з них не пройшов перевірку. Наприклад, запропонований раціон для вегетаріанців занадто обмежений та містив недостатню кількість калорій для середньостатистичної дорослої людини. Такий план може суттєво зашкодити людям з розладами харчової поведінки.

Якщо у вас немає проблем зі здоров’ям, у зв’язку з якими вам потрібна дієта, а ви просто хочете урізноманітнити своє щоденне харчування і спробувати страви різних кухонь світу, ChatGPT стане чудовим помічником.   

Вивчення мов

Вивчайте фінську та співайте “Ча-ча-ча” разом з Käärijä. Опануйте японську та дивіться аніме в оригіналі. Говоріть китайською ‒ однією з найпоширеніших мов світу. Вивчайте мови з ChatGPT ‒ досліджуйте інші культури і просто розважайтеся. Без довгого вибору курсів або пошуку вправ в Інтернеті.

ChatGPT знає більше ніж 50 мов. З ним ви можете покращити свою граматику, сприйняття на слух, навички розмовної мови або вимову:

 • Виправлення помилок: попросіть чат-бот перевірити граматику та правильність вживання артиклів у тексті. Це як тренажер, щоб навчитися правильно будувати речення. 
 • Складання навчального плану: чат створить для вас індивідуальний план навчання під ваші потреби і встановить цілі з дедлайном.  Відтепер вам більше не потрібні репетитори або курси для вивчення мови. Ваш прогрес залежить лише від вашої мотивації та самодисципліни.
 • Поради щодо вимови: питайте, як правильно вимовляти певні слова. 
 • Функція співрозмовника: ChatGPT може виступати в ролі вашого персонального співрозмовника, надаючи корисні фрази на різні теми. 

Наприклад, чат-бот навчив нас поширеним фразам китайською мовою:

На жаль, бот не може пояснити, як вимовляти ці слова з інтонацією, яка властива китайській мові.

Аналіз настроїв

ChatGPT може бути надзвичайно корисним для аналізу емоцій та настроїв, особливо у сфері обслуговування клієнтів та маркетингових досліджень. Він може стати вашим секретним інструментом для аналізу ставлення людей до вашого товару або послуги. 

За допомогою ChatGPT ви можете легко ідентифікувати такі емоції, як радість, смуток, гнів, байдужість тощо. Просто попросіть його проаналізувати емоційний тон певного повідомлення. Ви можете навіть попросити числову оцінку за шкалою від -1 для негативу і від +1 для позитиву.

Чат створюватиме індивідуальні відповіді кожному користувачеві на основі його емоційного стану, забезпечуючи кращий клієнтський досвід. Ви зможете реагувати нанезадоволення клієнтів до того, як вони переростуть у скарги та відмову від продукту.

Іноді потрібно аналізувати тонни повідомлень, наприклад, твітів. В такому разі ви можете використовувати мови програмування, такі як Python, щоб імпортуватидані з бази та завантажити їх в чат для оцінки.

Ми попросили ChatGPT проаналізувати настрої у відгуках про iPhone 14 Pro. Ми просто додали відгук в чат-бот, і отримали оцінку.

Ця таблиця показує, які саме аспекти продукту обговорюються у відгуку і з яким настроєм. Проте не надає даних щодо настрою кожного аспекту відгуку.

Написання музики

ChatGPT може навіть писати музику! Він ніби грає разом з вами в одному музичному гурті. ChatGPT може згенерувати повноцінну пісню з акордами і текстом. Ви можете вказати бажану тональність і тему пісні.

Ми попросили ChatGPT створити пісню в стилі Dua Lipa в До мінор з текстом про опору на себе. 

Вам не потрібно бути професійним музикантом, щоб використовувати чат для написання пісень. Але ви повинні вміти гратиакорди на гітарі або використовувати спеціальне музичне обладнання. 

Проте ви можете просити чат працювати над текстом або мелодією, поки вам не сподобається результат. Або ж брейнстормити разом.

Ви можете знайти безліч музичних експериментів за участю ChatGPT на YouTube і TikTok. Хоча чат-бот іноді створює не найкращі мелодії, він однозначно може надихнути вас та підштовхнути до творчості. Зробіть ChatGPT своїм музичним помічником і відкрийте для себе нові музичні можливості.

Створення фільму за допомогою ChatGPT

Окрім створення рекламних текстів та історій, чат може допомогти зі сценаріями. Аарон Кеммер, співзасновник компанії, яка займається 3D-друком в космосі, поділився у Twitter, як він знімав фільм за допомогою ChatGPT. 

ChatGPT написав для Аарона 50 різних сценаріїв за 1 годину, на що професійному сценаристу знадобився б місяць. Чат дав Аарону бажаний сценарій з діалогами. Потім підприємець попросив Midjourney згенерувати зображення та створити фотофільм на основі його інструкцій. 

Після цього Аарон провів кастинг реальних акторів на основі сценарію та інструкцій від ChatGPT. Бот навіть надав оператору послідовний список кадрів, включно з розташуванням камери, кутами нахилу декорацій, позиціями акторів в кадрі, колірними схемами, правильним освітленням. Він навіть деталізував, який об’єктив використовувати та який фокус камери має бути. 

Однак не всім користувачам подобається, як бот пише сценарії. Йому важко писати складні сценарії з розвитком персонажів. Він більш корисний для генерування коротких ідей та сцен. Крім того, його сценарії можуть бути не такої високої якості, як у професійних сценаристів і продюсерів, які звертаються до багатьох джерел та сценаріїв. 

Ми попросили ChatGPT написати сценарій про безжальну відьму, яка вбивала всіх підряд, включно з чоловіком, який її не кохав.

Чат надав нам синопсис з 4 актів на 13 сцен. Після цього ми попросити деталізувати і додати діалоги. 

Ось лише п’ять незвичайних варіантів використання ChatGPT. Спробуйте використовувати чат-бот для роботи, хобі або просто для цікавого проведення часу. Пам’ятайте, ви повинні ретельно прописувати запит, щоб отримати якісний результат.