IT Arena 2017: Переосмислення майбутнього за допомогою штучного інтелекту та великих даних

From the 29th of September to the 1st of October, the largest tech event in Eastern Europe – IT Arena took place in Lviv. The conference has the largest number of participants in Ukraine. This year, the conference gathered 2,300 participants at Arena Lviv Stadium. Among them: speakers from the world’s leading companies, top management of Ukrainian and foreign IT companies, local and international media representatives, investors, startups, IT experts and IT students.
The official opening ceremony of IT Arena surprised all the attendees, as it happened without a traditional host. The conference was opened by Arina, a women’s computerized face and synthesized voice, in honor of the conference. The main organizers of the conference gave the most inspirational speeches during the opening ceremony – Stepan Veselovskyi, CEO of Lviv IT Cluster; Andrew Pavliv, Supervisory Board Chairman at Lviv IT Cluster, CEO & Co-Founder at N-iX; Ruslan Zakharchenko, CEO at Eleks; representatives of Lviv IT School and Startup Depot; and partners and sponsors of IT Arena.
After the opening ceremony, a real marathon of speeches started in three different streams – business, technology and product. The technology stream started with a speech by Martin Woolley, from Bluetooth SIG. The business stream began with a speech by Kerry Hallard from the Global Sourcing Association, dedicated to outsourcing, and the product stream kicked off with Martin Eriksson from Mind the Product with lifehacks and tips on how to build a successful team to create a product.
“Every year, IT Arena is growing. Not only the number of attendees from Ukraine and other countries keeps getting bigger, but also the quality gets better. This year, more than 90 outstanding speakers joined our conference, each of them experts in their fields. I’m very proud to see them here in Lviv. Our event is getting worldwide attention, which is very special to us and our city. Lviv is slowly becoming a center for technology and the IT industry in CEE and we still have big plans and ideas for the future” – shared impressions Stepan Veselovskyi, CEO at Lviv IT Cluster.
У другій половині дня розпочався Конкурс стартапів. Понад 100 стартапів подали заявки на участь у конкурсі, а 30 найкращих показали себе під час пітчів на Конкурсі стартапів. Після їхніх презентацій та запитань від членів журі було обрано 11 найкращих з них: Senstone, GameTree, Bright Advise, BotMakers, EVE.Calls, Octogin, Cards, AxDraft, CertChain, IRAengine та Docsify. Ці стартапи змогли представити свої ідеї наступного дня на головній сцені IT Arena.
Серед спікерів, які виступили в перший день IT Arena – Жюльєн Сімон (Amazon Web Services), Андрій Кароль (Cardiolyse), Джонатан Велла (Hotjar), Євген Борухович (Bayer), Патрік Ньюбері (GlobalLogic) та багато інших.У другій половині дня розпочався Конкурс стартапів. Понад 100 стартапів подали заявки на участь у конкурсі, а 30 найкращих показали себе під час пітчів на Конкурсі стартапів. Після їхніх презентацій та запитань від членів журі було обрано 11 найкращих з них: Senstone, GameTree, Bright Advise, BotMakers, EVE.Calls, Octogin, Cards, AxDraft, CertChain, IRAengine та Docsify. Ці стартапи змогли представити свої ідеї наступного дня на головній сцені IT Arena. Серед спікерів, які виступили в перший день IT Arena – Жюльєн Сімон (Amazon Web Services), Андрій Кароль (Cardiolyse), Джонатан Велла (Hotjar), Євген Борухович (Bayer), Патрік Ньюбері (GlobalLogic) та багато інших.
“Є кілька фактів, які стали ще більш очевидними після цьогорічної IT Arena: Львів розвивається як технологічний хаб, і завдяки IT Arena місто підтвердило свої лідерські позиції не лише в Україні, а й у Східній Європі. Кваліфікація спікерів, які виявили бажання приїхати, тренди та теми, які ми обговорювали, сама аудиторія – рівень дискусії надзвичайно виріс у порівнянні з минулим роком. Так само, як і кількість ІТ-спеціалістів – ми ось-ось перетнемо позначку у 20 000 ІТ-спеціалістів у Львові. Всі ці люди змінюють ландшафт нашого міста і країни, Україна стає більш привабливою для інвестицій, партнерства, життя. На мою думку, Львівський ІТ Кластер відіграє головну роль у розвитку цієї індустрії, і я також пишаюся тим, що N-iX як партнер-засновник, а тепер і співорганізатор IT Arena робить свій внесок у цей успіх”, – коментує Андрій Павлів, голова Наглядової ради Львівського ІТ Кластеру, CEO та співзасновник компанії N-iX.
Перший день завершився Tech Lounge, афтепаті для керівників у нещодавно відкритому Центрі Шептицького (УКУ). Всі спікери, організатори та власники представницьких квитків мали можливість поспілкуватися в більш неформальній атмосфері. У той же час, всі інші учасники мали змогу відвідати афтепаті у клубі FestRepublic.
“Ми використовуємо Big Data, щоб краще розуміти аудиторію. Правильні повідомлення дійсно можуть змінити поведінку людей”.
Другий день конференції відкрив Олександр Нікс, головний спікер IT Arena. Він був найочікуванішим спікером і привернув увагу учасників з усієї України та інших країн, щоб відвідати конференцію. Олександр Нікс, генеральний директор Cambridge Analytica, представив підхід Big Data до виборчих та комерційних кампаній. Cambridge Analytica показує, що технології та наукові дослідження впливають на кожного з нас, адже, за словами Александра Нікса, величезні обсяги даних дозволяють краще зрозуміти групи та окремих людей, а отже, передбачити їхній наступний крок. Поведінкова наука, великі дані та таргетинг використовуються Cambridge Analytica у своїх проектах і довели свою успішність.
Бізнес-потік продовжив Майк Батчер, головний редактор TechCrunch, всесвітньо відомого технологічного медіа-гіганта. Його виступ продемонстрував, як бізнес починає використовувати штучний інтелект і як він вже змінює наше життя, спосіб життя та простір, в якому ми живемо. Далі Ярослав Ажнюк, засновник найвідомішого українського стартапу Petcube, розповів надихаючу історію створення свого стартапу, а також поділився порадами про те, як вирощувати проривні бізнеси в Україні.
Рейчел Сіблі з Leap Motion розповіла на технологічному потоці про віртуальну та доповнену реальність. Алан Грант, українець за походженням, розповів про свої особисті невдачі на шляху до успіху.Рейчел Сіблі з Leap Motion розповіла на технологічному потоці про віртуальну та доповнену реальність. Алан Грант, українець за походженням, розповів про свої особисті невдачі на шляху до успіху.
“Нам, як співорганізаторам IT Arena, було дуже приємно об’єднати провідних експертів технологічної сцени з аудиторією, яка налічувала понад 2000 відвідувачів. Ми віримо, що цьогорічна конференція надала всім учасникам практичні знання та дієві інструменти, які в подальшому будуть використані в рамках реальних проектів”, – коментує Руслан Захарченко, генеральний директор компанії Eleks.
На головній сцені конференції також відбулася церемонія інавгурації дипломних програм Львівського ІТ Кластеру – “Інтернет речей” та “Штучний інтелект” у Львівській політехніці та “Наука про дані та інтелектуальні системи” у Львівському національному університеті імені Івана Франка. Рейчел Сіблі виступила з мотиваційною промовою для всіх присутніх студентів та розповіла про ІТ-індустрію та виклики для ІТ-спеціалістів.
Завершила конференцію церемонія нагородження переможців конкурсу стартапів на головній сцені. Найкращі з них були оголошені членами журі. У номінації “Найкращий пітч” перемогу здобули IRAengine – альтернативний маркетплейс з інтелектуальним агентом для автоматизації розмовних продажів та маркетингових дзвінків. Вони отримали запрошення на Slush 100 Конкурс пітчингів. Найкраший B2C – Senstone, голосовий трекер, який дозволяє людям фіксувати свої думки та життєвий досвід на ходу лише одним рухом пальця, – отримав запрошення на національний фінал Seedstars Ukraine. Найкращий B2B – Docsify, інструмент G -suite, який допомагає продавцям робити тільки правильні продажі на основі поведінки одержувача, отримав запрошення на Bootstrap Program від The Next Web.
Під час конференції учасники також мали змогу ознайомитися з останніми технологічними рішеннями автомобільної індустрії від ексклюзивного автомобільного партнера – компанії BMW. Гості дізналися про філософію електричної мобільності та про те, як вона розвивається в Україні. Вони мали змогу оглянути експозицію інноваційної лінійки BMWi, в тому числі на вітальному прийомі з міським головою Львова та в Tech Lounge. Вони навіть мали змогу провести тест-драйв BMW i3 на стадіоні “Арена Львів”.
Неймовірна вечірка другого дня – open air вечірка електронної музики Futureland Festival – відбулася просто на полі стадіону. Окрім учасників конференції, фестиваль відвідали понад 2 000 шанувальників електронної музики. Незважаючи на (дуже) холодну осінню ніч, весь стадіон розігрівали Cassius, справжні зірки європейської електронної сцени, а також українські музиканти Cape Cod, SE62, Pahatam.
Як все встигнути? 28 зустрічей та 9 локацій протягом 3-го дня
Третій день IT Arena був нетиповим для технологічної конференції. 28 мітапів відбулися у 9 різних локаціях в історичній частині Львова. Учасники мали змогу об’єднатися в невеликі групи та обговорити конкретні теми, а ті, хто вперше відвідав місто, мали змогу побачити історичний центр Львова з його затишними ресторанами та кав’ярнями.
Третій день завершився чудовою вуличною вечіркою на одній з центральних площ міста з чудовою музикою та напоями.
Велика подяка всім організаторам, спонсорам, партнерам, спікерам, журналістам, учасникам та волонтерам за те, що зробили цей чудовий випуск IT Arena можливим.
IT Arena в цифрах:
2300 учасників
138 журналістів
97 спікерів
11 фіналістів стартапів
28 мітапів та 9 локацій 3-го дня
70 волонтерів
40 годин нетворкінгу
Організатори IT Arena: Lviv IT
Головний партнер: BMW
Ексклюзивний розумний партнер: Mastercard
Ексклюзивний фінансовий партнер: KredoBank
Ексклюзивний хмарний партнер: Grid Dynamics
Ексклюзивний консультаційний партнер: Deloitte
Ексклюзивний партнер з розробки програмного забезпечення: Intellias
Ексклюзивний партнер з розвитку: Парус
Ексклюзивний лаунж-партнер: IQOS
Ексклюзивний льотний партнер: Turkish Airlines
Ексклюзивний партнер з емоцій: “!FEST” Holding of Emotions.
Ексклюзивні партнери: Veon, Atman, SoftSer
Генеральні партнери: GlobalLogic, Ciklum
Золоті партнери: Conscensia, PLVision
Срібний партнер: Microsoft Ukraine
Партнер Tech Lounge: Hennessy
Гостинні партнери: Ramada, Ibis, Astori
Придбайте квиток Early Bird – заощаджуйте до 350$
